22.6.2020

Koronavirová krize je doufejme za námi, nebo alespoň její první vlna. Naši členové a externí pracovníci během ní usilovně působili v rámci svých zaměstnání ve složkách IZS a ve zdravotnických zařízeních. Přežili jsme a úspěšně restartujeme naší činnost. Vedle práce na stálých projektech v požární prevenci a ochraně obyvatelstva jsme opět připraveni poskytovat požární hlídky včetně zápůjček hasicích přístrojů a zdravotnické dozory. Jsme rádi, že i kultura se probírá a již se nám hlásí první zákazníci.

Důležitou událostí těchto týdnů je však změna našeho působiště. Po více jak pěti letech se z ne úplně ideálních prostor objektu v údajně havarijním stavu v areálu Nemocnice na Bulovce postupně stěhujeme do čistých prostor v pražských Kbelích. Díky vstřícnosti pronajímatele tak získáváme více vyhovující prostory pro naší logistickou a administrativní základnu včetně  parkovací plochy v zajímavém a především zabezpečeném areálu v těsném sousedství letňanského letiště i výstaviště.

Připravujeme novou webovou prezentace naší organizace.

15.9.2019

AERODROME FESTIVAL 2017

30.5.2017

Již v neděli 11. června proběhne v pražských Letňanech další ročník hudebního festivalu AERODROME, který přinese taková jména jako Simple Plan nebo Linkin Park.

Společně s našimi partnery tento event budeme komplexně zabezpečovat po stránce protipožární asistence a zdravotnického opatření.

Pokud se na festival chystáte, sledujte informace pořadatele, zejména co se týká bezpečnostních pravidel a parkování, které je v Letňanech u velkých akcí vždy problematické.

HOLI OPEN AIR 2014 - festival hudby, tance a barev

28.6.2014

Stejně jako v loňském roce, avšak tentokrát na jiném místě, jsme dodávali komplexní zajištění zdravotnické služby a požárního dozoru pro jedinečný festival Holi Open Air, který se konal 21. června v branickém kempu Kotva.

Zdravotnickou pomoc vyhledalo téměř 50 osob, čtyři z nich byly převezeny do nemocnice.

Fotoreport z akce si můžete prohlédnout zde.

Pro naši činnost v oblasti ochrany obyvatelstva byla zřízena samostatná webová stránka www.jednotkacopraha.cz.

Hedáme nové členy

Do našich řad rádi přivítáme dva až tři nové šikovné zájemce o zdravotnickou pomoc, hasičinu, ochranu obyvatelstva a moderní komunikační technologie.

Oficiální výběrové řízení neděláme, vzájemné sympatie se projeví poměrně brzo :)
Máš-li zájem se zapojit do naší činnosti, podílet se na zajištění zdravotnické pomoci či hasičského dozoru na zajímavých eventech, pomáhat na projektech prevence či ochrany obyvatelstva, dál se vzdělávat a prohlubovat stávající znalosti, napiš nám na hasici@hasiciprahasever.cz.

Kandidát na členství by měl být přátelský, zodpovědný, loajální, spolehlivý, nejlépe z Prahy nebo jeho severního okraje, starší 18 let, výhodou je řidičský průkaz B a zkušenosti s řízením. Ještě více uvítáme zkušenosti ze zdravotnictví či hasičiny.

Těšíme se na nové posily našeho týmu ;)

ŠKODA Octavia v našich barvách

Před létem roku 2017 jsme zařadili do provozu výjezdový automobil ŠKODA Octavia 2.0. Sloužit bude při zásazích v našem systému domácího monitoringu seniorů a nemocných osob a při zdravotnických opatřeních posádkou zdravotníků v režimu first responders s AED.

Nové logo i web

Do roku 2014 nejen se sadou nových log, ale i rovnou s celou webovou prezentací. Doufáme, že se vám líbí a naleznete zde všechny potřebné informace. V případě potřeby nás samozřejmě kontaktujte.

Dohlídky při sváření

Poskytujeme asistenční hasičské dozory při svářečských pracích, tzv. dohlídky ve smyslu Vyhlášky č. 87/2000 Sb., kterou se stanoví podmínky požární bezpečnosti při svařování a nahřívání živic v tavných nádobách. Dohlídka se provádí po dobu nejméně 8 hodin po ukončení svářečských prací. Více informací najdete v části Dohlídky při sváření.

Odkazy na partnerské weby